Urząd Miasta Olsztyna zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej konsultacje.olsztyn.eu.
- Data publikacji:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest zgodna - strona jest w pełni zgodna z ustawą z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych .
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna
- E-mail: dostepnosc@olsztyn.eu
- Numer telefonu: +48 89 752 58 00
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna — mejlowo dostepnosc@olsztyn.eu telefonicznie +48 89 752 58 00.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl .
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Siedziba Urzędu Miasta Olsztyna:
- Urząd Miasta Olsztyna, Pl. Jana Pawła II 1
Główny budynek Urzędu Miasta Olsztyna tj. Ratusz, jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Pochylnia umożliwiająca wjazd na wózkach do budynku ratusza znajduje się od strony ulicy Ratuszowej. Przy wejściu do budynku od strony ulicy Ratuszowej jest zainstalowany dzwonek przywołujący portiera do obsługi ruchomych platform niwelujących różnicę poziomów na parterze. Winda umożliwia dostęp na pozostałe kondygnacje Urzędu za wyjątkiem części III i IV piętra. W kabinie windy nie jest zainstalowana informacja głosowa. Brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. W pobliżu budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Ratuszowej znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Biuro Obsługi Klienta - wejście znajduje się od strony ulicy 1 Maja, pochylnia dla osób niepełnosprawnych nie posiada poręczy.
Urząd Stanu Cywilnego - wejście znajduje się od strony Placu Jana Pawła II, posiada pochylnię umożliwiającą wjazd wózkiem do urzędu. Pochylnia wjazdowa nie posiada po obu stronach poręczy.
- Urząd Miasta Olsztyna, ul. Wyzwolenia 30
Budynek Urzędu Miasta Olsztyna przy ulicy Wyzwolenia 30 w większości jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. W budynku jest zainstalowana winda, która umożliwia pokonywanie pięter.
W windzie brak systemu informacji głosowej oraz poręczy na wysokości 0,90 m.
Na piętrach znajdują się schody, których pokonywanie realizowane jest za pomocą podnośnika ręcznego (potrzebę użycia schodołazu należy zgłosić portierowi na parterze budynku). Na I, II i III piętrze są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. Naprzeciwko budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
- Urząd Miasta Olsztyna, ul. Knosały 3
W przypadku budynku przy ul. Knosały 3 dostępność dla osób poruszających się na wózkach zapewniona jest tylko w przypadku Wydziału Komunikacji. Brak dostępności dla osób z niepełnosprawnościami do kondygnacji II i III. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku. Naprzeciwko budynku na ogólnodostępnym parkingu Strefy Płatnego Parkowania znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
- Urząd Miasta Olsztyna – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa, ul. Augustowska 44
Budynek Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa przy ul. Augustowskiej 44 w większości spełnia warunki dostępności osób na wózkach za wyjątkiem pomieszczeń zlokalizowanych na I piętrze budynku biurowego. Wejście główne dostępne dla osób poruszających się na wózkach przy pomocy zewnętrznej windy/podnośnika niwelującego różnicę poziomów od strony ul. Augustowskiej. Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo wstępu z psem asystującym do wszystkich ogólnie dostępnych przestrzeni budynku.